Najlepszy wybór

Wózki kontenerowe
Wózki kontenerowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by idealnie nadawać się do załadunku kontenerów ISO. Kontenery te występują na samochodach ciężarowych, pociągach czy też statkach. Wózki kontenerowe muszą poradzić sobie także z niełatwą obsługą ciężkich ładunków. Zastosowany mechanizm przeciwwagi pozwala jednak na zachowanie równowagi. Wózki kontenerowe pozwalają jednak na sztaplowanie ładunków jedynie w pierwszych rzędach, zaś Reachstacker umożliwia sztaplowanie ich nawet do trzeciego rzędu, a poza tym jest cięższy od tradycyjnego o około 70 ton. Tradycyjne wózki kontenerowe  możemy podzielić na wózki do pustych kontenerów oraz pełnych. Puste kontenery charakteryzują się udźwigiem do ok. 10 ton, zaś pełne – ok. 40 ton. Występują modele wózków przeznaczonych do pustych kontenerów, które posiadają podwójną konstrukcję masztu. Dzięki temu możliwe jest podniesienie jednocześnie dwóch pustych kontenerów. Napędzane są ropą lub naftą, a w przypadku mniejszych wózków – czasem prądem.

Wózek paletowy
Wózki paletowe są niezbędne w wielu dziedzinach przemysłu. Znajdują zastosowanie w dużych halach produkcyjnych, magazynach każdego rodzaju supermarketów czy na powierzchni ładunkowej ciężarówki. Charakteryzuje je łatwość obsługi. Są niewielkie, ale bardzo zwrotne, przez co są idealnie do transportu niedużych palet i ładunków bez konieczności pracy fizycznej. W przyziemnym transporcie i załadunku dostaw wyróżnia się różne wersje często stosowanych wózków podnośnikowych.

Wózek niskiego podnoszenia
Często używane wózki podnośnikowe są prowadzone dyszlem. W tym przypadku wózek można obsługiwać za pomocą stopy, natomiast stosowane są także wózki podnośnikowe z obszarem stojącym dla kierowcy bądź tzw. wózki boczne z obecnym z boku siedziskiem dla kierowcy. Wózek podnośnikowy niskiego podnoszenia jest złożony z dwóch wideł, dubeltowych kół z tyłu, sztywnych kół obciążenia z frontu i podnośnika hydraulicznego obsługiwanego poprzez rączkę, która ma za zadanie unoszenie towarów z ziemi na dostateczną wysokość aby mogły być one transportowane. Średnia wysokość podnoszenia takiego wózka to pomiędzy 80mm i 250 mm, udźwig zaś może wynosić nawet do dwóch ton.