Wózki paletowe nożycowe i ich zastosowanie

Wózki nożycowe

Gdy mówimy o zastosowaniu wózka nożycowego, powinniśmy mieć na uwadze to, że jest ono zbliżone do tego, jakie posiada zwykły, ręczny wózek podnośnikowy. Jeśli więc mielibyśmy wskazać na różnicę zachodzącą pomiędzy dwoma wymienianymi tu wózkami, z pewnością musielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość podnoszenia. Dzięki wykorzystaniu pompy hydraulicznej można liczyć na to, że podnoszone będą towary, których łączna waga wynosi około 1000 kilogramów. Samo podnoszenie może z kolei być wykonywane do wysokości 800 milimetrów. Obecnie w sprzedaży dostępne są także modele elektryczne, a więc takie, których zasilanie odbywa się z wykorzystaniem baterii.

Wózki przeznaczone do komisjonowania

wózek do komisjonowania platformowyTak zwane wózki do komisjonowania to pojazdy z napędem elektrycznym. Ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że siedzenie lub miejskie stojące dla kierowcy jest podnoszone do wysokości roboczej. Różnica w przypadku takich wózków wiąże się także z wysokością podnoszenia. Możemy zatem mówić zarówno o wózkach nisko podnoszących, jak i o wózkach do komisjonowania wysokiego składowania, a więc o tych, które posiadają możliwość podnoszenia na duże wysokości.

Charakterystyka wózków do komisjonowania wysokiego składowania

Wózki do komisjonowania wysokiego składowania odznaczają się przede wszystkim tym, że posiadają sporą wysokość podnoszenia. Ta może sięgać nawet 14500 milimetrów przy ciężarze sięgającym nawet dwóch ton. Platforma stojąca lub siedzenie przeznaczone dla kierowcy mogą być podnoszone nie tylko z ładunkiem, ale również niezależnie od niego. Wózek taki pozwala też na magazynowanie towarów na dwa sposoby. Może odbywać się to ręcznie, a także mechanicznie. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby sterować omawianymi tu pojazdami automatycznie.

Charakterystyka wózka do komisjonowania pionowego

Wózki tego rodzaju wykorzystuje się przede wszystkim po to, aby transportować i składować ładunki, których waga wynosi maksymalnie 2300 kilogramów, a maksymalna wysokość – 6000 milimetrów. Zwykle posiadają platformę stojącą lub siedzenie dla kierowcy, choć mogą być też używane bez niego. Kluczowe znaczenie ma w takim wypadku potrzeba chwili i możliwości samego operatora.